Leczenie trzustki

Leczenie trzustki - dieta optymalna sposobem na chorą trzustkę

Skuteczna terapia najaktywniejszego gruczołu trawiennego

Trzustka to najbardziej aktywny gruczoł trawienny. O dysfunkcji trzustki możemy mówić w przypadku jej ostrego lub przewlekłego zapalenia, a także w sytuacji, gdy zostaje zaburzony proces wydzielania insuliny. Wówczas stan ten powoduje cukrzycę. Zarówno w przypadku zapalenia trzustki, jak i cukrzycy, główną przyczyną pojawiających się dolegliwości oraz rozwoju choroby są błędy żywieniowe, a precyzyjniej rzecz ujmując – nadmierne spożywanie węglowodanów. Powoduje ono wzrost triglicerydów i cholesterolu, co prowadzi do nadwagi i wielu innych chorób. Dlatego w diecie w chorobach trzustki należy szczególną uwagę zwrócić na produkty znajdujące się w codziennym menu i starać się spożywać te o najwyższym procencie wartości biologicznej.

Jak powinno wyglądać skuteczne leczenie trzustki?

Leczenie trzustki metodami tradycyjnymi jest długotrwałe i mało efektywne. Jak powinna zatem wyglądać prawidłowa dieta w chorobach trzustki? Oficjalnie obowiązująca dieta w chorobach trzustki bazuje na kleikach węglowodanowych, które nie zawierają elementów potrzebnych do jej regeneracji. Dlatego leczenie trzustki jest długotrwałe i mało efektywne. W Arkadii Lido wspomagamy leczenie trzustki dietą optymalną według zasad doktora Jana Kwaśniewskiego. Połączenie diety optymalnej ze specjalnie opracowanymi zabiegami prądami selektywnymi, o wiele szybciej przynosi rewolucyjne efekty.

Leczenie trzustki dietą opracowaną przez doktora Kwaśniewskiego

Działając jako profesjonalne centrum optymalnego żywienia, zajmujemy się kompleksowym leczeniem trzustki, bazując na osiągnięciach doktora Jana Kwaśniewskiego. Osobom zmagającym się ze schorzeniami tego niezwykle ważnego narządu, proponujemy starannie opracowaną dietę w chorobach trzustki, która opiera się na najważniejszych składnikach odżywczych. Przy problemach z tym organem zwiększa się zapotrzebowanie na:

  • wapń,
  • żelazo,
  • witaminy A, D, C, E i z grupy B,
  • zdrowe i wartościowe tłuszcze.

Leczenie trzustki dietą optymalną szybko przynosi oczekiwane rezultaty. Nie bez znaczenia jest również fakt, że trzustka to organ, który posiada dużą zdolność regeneracji. Odpowiednio dobranymi składnikami potęgujemy jej naturalne możliwości, dostarczając jej wysokiej jakości materiału energetycznego. Doskonałym uzupełnieniem leczenia są prądy selektywne, które mają niezwykle szerokie zastosowanie. Specjalnie opracowane przez nas zabiegi przynoszą rewolucyjne efekty, które utrzymują się przez długi czas. 

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą centrum optymalnego żywienia!